Blog
Articole și Insight-uri din Ospitalitate
Trebuie să lucrăm la vibrația, energia și vitalitatea Timișoarei!
Corina Macri Cine dintre responsabilii cu viziunea de dezvoltare a Timișoarei a reflectat serios la imaginea orașului așa cum este…A fost mai întâi Viena, acum Frankfurt!
Ne mândrim cu munca noastră și facem cinste comunității timișorene atunci când reprezentăm destinația Timișoara în lume. A fost mai…HORETIM promovează ospitalitatea la Târgul de turism de la Viena
Horetim participă alături de OMD Timişoara la Târgul de turism de la Viena. Un exemplu de bune practici, despre cum…Lansarea noului site HORETIM: O poartă de acces către inovare și colaborare în 2024
Suntem încântați să anunțăm lansarea noului site web al Asociației Patronale HORETIM. Această piatră de hotar marchează nu numai un…„Un Prânz pentru Pace”
Am sărbătorit cum se cuvine Ziua Națională a României! Cu preparate autentice și invitați speciali, în inima orașului. Atmosfera a…
Noutăți HORETIM
Mulțumim pentru recunoaștere și aprecieri. Mulțumim pentru încredere partenerului nostru, Organizatia de Management al Destinației Timișoara, Visit Timișoara.
Promovăm Timișoara, promovăm Banatul. Am lăsat la Berlin o părticică din savoarea gustului și poveștii bănățene. Culinaria Banatica este despre gastronomie și cultură în gastronomie, despre forța gustului bun care atrage alături oameni de afaceri, diplomați, potențiali vizitatori ai Timișoarei. Mulțumim echipei care a făcut posibilă o astfel de reprezentare cu cinste! Mulțumiri sponsorilor : Noracarmangerie Restaurant Nora METRO Romania #PejTravel Cramele Recas Timișoreana Cofetaria Codrina PejTravel Perenna Premier Casa Calfelor Kolping Timisoara Pensiunea Restaurant Andronic Restaurant Casa del Sole Boutique Hotel Casa del Sole Mulțumiri partenerilor: Visit Timișoara Organizația de Management al Destinației Timișoara.
Mulțumim pentru aprecieri, înseamnă că ne facem treaba bine și avem oferte demne de luat în seamă! #impreunasuntemmaiputernici #impreunapentrumaibine
Ne mândrim cu munca noastră și facem cinste comunității timișorene atunci când reprezentăm destinația Timișoara în lume. A fost mai întâi Viena, acum Frankfurt, prin gustul Culinaria Banatica . Timișoara, prin HORETIM, cu sprijinul Organizația de Management al Destinației Timișoara, este elementul viu al promovării României. Mulțumim tuturor colegilor și colaboratorilor care au înțeles și au făcut posibilă o astfel de prezentare. Felicitări întregii echipe pentru efort! Chantia Pensiunea Restaurant Andronic Noracarmangerie Restaurant Nora METRO Romania Cramele Recas Cofetaria Codrina Restaurant Casa del Sole Visit Timișoara
![HORETIM](https://external-fra5-1.xx.fbcdn.net/emg1/v/t13/17101128908869256856?url=https%3A%2F%2Fjurnaldevest.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2Fhoretim.jpg&fb_obo=1&utld=jurnaldevest.ro&ccb=13-1&stp=dst-emg0_q75&ur=50234c&_nc_sid=64c8fc&oh=06_Q399FD6QcBEVpx-pKgiEEvLcKstambviOGg9i5RwMEBD1eY&oe=66A4ED18)
Întâlnirea bilunara Federația Patronatelor din Industria Ospitalității . De data aceasta la Bacău. Ne bucurăm de recunoașterea noastră la nivel național. #unitipentrutineunitipentrumaibine